Pierwsza wypożyczalnia samochodów

tak mogła wyglądać piewsza wypożyczalnia samochodów

Kiedy powstała, jak wyglądała pierwsza wypożyczalnia samochodów

Wypożyczalnia samochodów – kiedyś też musiała powstać pierwsza taka firma. Każda branża ma swoje początki. Jedne bywają niesamowite i spektakularne jak w przypadku technologii informatycznych. Inne zaś, jak chociażby motoryzacja, tworzyły się nierzadko w zamkniętych i nikomu nieznanych garażach, gdzie domorośli praktycy wykonywali pierwsze pojazdy czy silniki nowszych generacji. Na świecie wraz z rozwojem technologii motoryzacyjnej, z początkiem XX wieku, rozpoczął się związany z tym boom na usługi bezpośrednio wynikające z faktu uruchomienia  koni mechanicznych. Wiąże się to z niesamowitym rozkwitem branży transportowej, logistycznej, a także specjalistycznych branż powiązanych jak na przykład wypożyczalnie samochodów.

Kilka słów o początkach

W 1916 roku, czyli 100 lat temu, w Stanach Zjednoczonych powstała pierwsza wypożyczalnia samochodów. Oczywiście nie miała ona nic wspólnego ze współczesnymi ich wersjami. Mieliśmy tam raczej do czynienia z dość skomplikowanym procesem wynajmu samochodów, których do wyboru było ledwie kilka sztuk. Tak jednak tworzą się początki największych biznesów w dziejach świata. I nie inaczej było również wtedy. Ten moment stał się przełomem w branży i zaowocował niezwykle ciekawymi zmianami w kolejnych latach. Do pierwszej wypożyczalni kolejno dołączały następne. Wszyscy właściciele rozpoczynali duże inwestycje nie tylko w jakość samochodów, ale w kolejne usprawnienia, jak chociażby większa ich dostępność w okolicy stacji kolejowych. Praktykowane jest to po dzień dzisiejszy i to przez wszystkie szanujące się sieci firm wynajmujących samochody.

Pierwsze wypożyczalnie w Europie

Pierwsza wypożyczalnia samochodów w Europie powstała w 1949 roku w Paryżu. To również nie miało wiele wspólnego z działaniem współczesnych wypożyczalni, ale po dzień dzisiejszy wiele wypożyczalni, które w tamtym czasie się rodziły funkcjonuje całkiem nieźle na rynku. Kolejni właściciele robią wszystko, by ich marki nadal były silne i niezwykle solidnie wykonywały swoje zadania. Od tamtych czasów zmieniło się wszystko – od dostępności samochodów, przez ich nowoczesność, po dostępność samych wypożyczalni i oczywiście jakość obsługi, na którą dziś kładzie się maksymalny nacisk.