Wynajem samochodów

Wynajem samochodów to główna działalność BULLCAR. Posiadamy najnowsze japońskie samochody marki Toyota z napędem hybrydowym. Takie rozwiązanie pozwala na zminimalizowanie kosztów eksploatacji pojazdu. Jest to niezwykle ekonomiczna opcja zarówno w przypadku wynajmu samochodu do celów, związanych z prowadzoną działalnością, jak i dla klientów indywidualnych, planujących aktywny wypoczynek na Warmii i Mazurach.

Zadzwoń  505 987 000 i wynajmij samochód

BULLCAR wynajem samochodów Olsztyn, Warmia i Mazury

Nasz region słynie przede wszystkim z dużej ilości jezior i możliwości rekreacji, związanej ze sportami wodnymi. Nie można jednak zapominać, że warto znaleźć trochę czasu, aby poznać historię tych terenów, której wiele śladów możemy napotkać w każdej niemal miejscowości. Do największych i najbardziej widocznych zabytków należą obiekty sakralne, pozostałe tu od czternastego wieku, albo rekonstruowane po zniszczeniach oraz gotyckie zamki. Wspomnieliśmy już o dwóch zamkach gotyckich, których dzieje nie wiążą ich bezpośrednio z zakonem krzyżackim. Zachowało się kilka zamków typowo krzyżackich, czyli wzniesionych jako czternastowieczne warownie przez Zakon. Przykładem jest zamek krzyżacki w Nidzicy. Charakterystycznym dla tego typu zamków budulcem jest bardzo dobrej jakości czerwona cegła, która pomimo tego, że była wystawiona na działanie wszystkich możliwych zjawisk atmosferycznych oparła się doskonale ich wpływowi, a powstałe zniszczenia to bezpośrednia lub pośrednia działalność niszcząca ludzi w czasie prowadzonych na tym terenie aktywnych działań wojennych lub wskutek zaniedbania. Zamek w Nidzicy początkowo funkcjonował jako rezydencja krzyżackiego prokuratora. Dzisiaj jest jak większość tego typu budowli jest siedzibą muzeum oraz instytucji o charakterze kulturalnym i biznesowym. Kolejnym zamkiem krzyżackim jest zamek w Ostródzie, wybudowany w widłach rzeki Drwęcy. Początkowo był on siedzibą komtura ostródzkiego. Zamek był wielokrotnie niszczony i dewastowany, a zrekonstruowany ostatecznie w latach 70. dwudziestego wieku. Trzecim zamkiem krzyżackim w regionie jest zamek w Kętrzynie. Został spalony w 1945 roku i odbudowany w latach 60. dwudziestego wieku na podstawie zachowanych rycin. Zamek krzyżacki w Pasłęku dzisiaj najmniej przypomina charakterystyczne budowle krzyżackie, bo po ostatniej odbudowie został w większości otynkowany. Ciekawostką jest umieszczenie go na liście miejsc, w których mogła zostać ukryta legendarna „bursztynowa komnata”. Bardzo interesująco położony jest dobrze zachowany zamek w Rynie. Wybudowano go jako siedzibę konwentu i miejsce wypadowe do ataków na Litwę. Usytuowanie na miejscu starego pruskiego grodziska pomiędzy dwoma jeziorami stanowiło naturalne, bardzo dobre położenie obronne. Dziś zamek udostępniony jest jako centrum konferencyjno – wypoczynkowe. Ostatni z zachowanych na naszym terenie zamków krzyżackich oglądać możemy jako atrakcyjne ruiny zamku w Szymbarku.
Wynajem samochodów – usługa świadczona przez firmę Bullcar to dla każdego może być bardzo ekonomiczna i niezapomniana podróż w czasie wśród pięknych krajobrazów Warmii i Mazur.
Czy znacie wszystkie te miejsca, o których wspomnieliśmy? Na pewno nie.

Skorzystajcie z naszej atrakcyjnej opcji
wynajem samochodów hybrydowych – i … w drogę!

Sprawdź dane techniczne samochodów Toyota